جنبش پیامبر رحمت(ص)

پیامبر
چرا پیامبر، تشییع جنازه نشد؟

چکیده: آیا روا بود شخصیتی مثل آن حضرت، تشییع نشود؟ آیا روا بود چنین شخصیت بی‌نظیری در سکوت و بدون تشریفات، به خاک سپرده شود؟ او که برای تک تک اصحاب خود، مراسم با شکوهی می‌گرفت و با احترام کامل، تشییع می‌کرد و خودش بر آن‌ها نماز می‌خواند، حال چرا برای خود او چنین مراسمی بر پا نشد؟

غزوه تبوک و وقایع آن
غزوه تبوک و وقایع عبرت آموز آن

چکیده:سال نهم هجری، یک سال مانده به پایان عمر شریف پیامبر اسلام، بازرگانانی که از شام به سرزمین حجاز وارد می‌شدند، به مسلمانان خبر دادند که هرقل (هراکلیوس)، امپراتور روم شرقی، سپاهی عظیم برای جنگ با مسلمانان و حمله به مدینه آمده کرده است.

جنگهای پیغمبر
غزوه تبوک

چکیده: پیامبر اکرم به على(ع)فرمود: «أَما تَرْضى أَنْ تَکُونَ مِنّى بِمَنْزِلَةِ هارُونَ مِنْ مُوسى إِلاّ أَنَّهُ لانَبِىَّ بَعْدى.» «آیا خشنود نیستى که منزلت تو نسبت به من، همانند منزلت هارون نسبت به موسى باشد، جز آن که پس از من پیامبرى نیست».

یاامام هادی
مروری بر زندگی نامه امام هادی(علیه السّلام)

چکیده: نام مبارک پیشوای دهم شیعیان علی و از القابشان نقی، هادی و نجیب؛ و کنیه شان ابوالحسن می باشد. ایشان به مردم از راه های گوناگون آگاهی داده و توانستند منصب امامت و مقام علمی خود را با سخنان پاسخ های علمی، آشکار کرده و تثبیت کنند. از امام هادی(علیه السّلام)چندین دعا و زیارت نامه برجای مانده است که از مشهورترین آنها زیارت جامعه ی کبیره است.

انصارالله
پیروزی انصارالله، سنت الهی

چکیده: از سنت های الهی پیروز ی گروه اندک مومنین بر جمعیت های زیاد است. شکست صدام در جنگ تحمیلی و شکست اسراییل در جنگ 33روزه بر ضد لبنان این مطلب را اثبات می کند که آل سعود به اهداف پلید خود نخواهند رسید. ستمگران آل سعود، تکفیری ها، و دنیای استکبار باید از این سنت الهی عبرت بگیرند.

گل
مهروزی و موفقیت

چکیده: نرمخویی و مهروزی رمز موفقیت پیامبر اکرم(صلّی الله علیه وآله وسلّم) در فراگیر نمودن اسلام در جهان است. انسان باید مهرورزی را سرلوحه کار خود قرارداده و به دیگران مهربانی کند. برای دستیابی به شرح صدر و اخلاق نیک انسان باید به درگاه الهی عرض نیاز نموده و از او مدد بجوید. تقوی زمینه رسیدن به اخلاق نیک و مهرورزی از عوامل موفقیت و ازدیاد روزی انسان می باشد.

گل و آسمان
ترویج فرهنگ مهربانی

چکیده: اسلام نقش مهمی در ترویج فرهنگ مهربانی در جهان ایفا نموده است. رسانه ها و اصحاب قلم باید با بهره گیری از امکانات خدادادی، به این موضوع مهم عنایت نموده و با سعی و تلاش خداپسندانه، فرهنگ مهربانی را در جامعه، خانواده و جهان ترویج کنند.

مدینه النبی صلوات الله علیه
ویژگی های یاران پیامبر اعظم(صلّی الله علیه وآله وسلّم)

چکیده: برای شناخت ویژگی های یاران پیامبر اعظم(صلّی الله علیه وآله وسلّم) بهترین میزان، قرآن کریم است. اولین نشانه یاران پیامبر(صلّی الله علیه وآله وسلّم) شدید بودن با کفار است. بنابراین کسانی که با کفار و دشمنان اسلام هم نشینی و سازش دارند، از خط اصیل اسلام ناب بسیار فاصله دارند.

کبوتر و آسمان
سرچشمه خوبیها

چکیده:
«الله نورالسموات والارض خداوند نورآسمانها وزمین است».
خداوند سبحان سرچشمه همه خوبیها و زیبایی ها و منشأ همه خیرات و برکات است. حضرت محمّد(صلّی الله علیه وآله) مظهر خوبیها و اسماء نیکوی پروردگار و سرچشمه اخلاق نیک و زیبا است، ایشان همه خوبیها را برای جهانیان به ارمغان آورده است. خانواده ها با رجوع به روش و زندگی پیامبر اکرم(صلّی الله علیه وآله) می توانند خود را به فضائل اخلاقی مزین کنند.

محمد رسول الله
سیره‌ی پیامبر اکرم در سخن گفتن

چکیده: بیشتر سخنانی که بر زبان جاری می‌شود، کم فایده و بیهوده است، سزاوار است که انسان خود ساخته، بر زبان و گفتار خود، کنترل و مراقبت داشته باشد.

صفحه‌ها

این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.