کاش این حدیث پیامبر، صحیح نباشد!

09:17 - 1394/05/31

چکیده: «جان کری» گفته بود وقتی خبر حرکت کشتیِ ایرانی برای کمک به یمن را شنیدم تشری زدم و گفتم ما این را تحمل نخواهیم کرد! فوراً آقای ظریف تماس گرفت و اطمینان داد که این کشتی به یمن نخواهد رسید و همین‌طور هم شد!

یمن

شب و روز ندارد. رمضان و غیر رمضان هم ندارد. دائماً و بی‌وقفه می‌کوبند! پنج ماه گذشته و تا امروز فقط بیش از چهارهزار نفر، کشته شده‌اند! تعداد زخمی‌ها و میزان خسارات مالی که بماند! اکثر کشته‌ها و زخمی‌ها هم زن و بچه هستند. الان گرسنگی و فقدان امکانات درمانی هم بیداد می‌کند.
از آمریکا و سازمان‌ملل و غربی‌ها که انتظاری نیست؛ آن‌ها براساس مأموریت حق‌ستیزیِ خود، عمل می‌کنند. اتفاقاً اگر از این جنایت‌ها حمایت نکنند جای تعجب دارد.
حکومت وهابی عربستان سعودی و هم‌پیمانان منطقه‌ای او هم که دقیقاً براساس اقتضای طبیعت خود، یعنی خدمت به استکبار و سرکوب تشیع، کار می‌کند.
هیچکدام این‌ها غیرطبیعی و تعجب‌آور نیست.
چیزی که این نوشته، دنبال می‌کند تذکری است به خودمان. ما چقدر به فکر شیعیان یمن هستیم و به آنها کمک می‌کنیم. اصلاً آیا به یادشان هستیم و لااقل دعایشان می‌کنیم؟
«جان کری» گفته بود وقتی خبر حرکت کشتیِ ایرانی برای کمک به یمن را شنیدم تشری زدم و گفتم ما این را تحمل نخواهیم کرد! فوراً آقای ظریف تماس گرفت و اطمینان داد که این کشتی به یمن نخواهد رسید و همین‌طور هم شد! [1] الان بیش از سه‌هفته گذشته و ما بشدت مشتاق بودیم تا این سخنان، تکذیب شود ولی متاسفانه نشد و ظاهراً قضیه، صحت دارد!
نه فقط دولت، بلکه تک‌تک ما وظیفه داریم. هرکس هرچه از دستش برمی‌آید باید انجام دهد. از دعاکردن، صدقه‌دادن، کمک مالی، و حتی حمایت در فضای مجازی.
البته می‌توان بهانه آورد و بی‌خیال بود؛ فقط ای کاش این حدیث پیامبر، صحت نداشته باشد:
«کسی که بشنود شخص مظلومی از مسلمانان کمک می‌خواهد، ولی او را یاری نکند، مسلمان نیست.»[2]

پی‌نوشت:
[1] به ظریف گفتم اعزام کشتی به یمن را تحمل نمی‌کنم فوری تماس گرفت!
[2] كافى، ج2، ص164، ح5

نظرات

تصویر سوزستان.
نویسنده سوزستان. در

وقتی فکر کنیم که از یاران اصلی صاحب الزمان یمانی ست آن وقت برایمان قابل قبول تر خواهد بود این کم بودن یاری کنندگان. زیرا قرن هاست ظهور در انتظار ۳۱۳یار به تعویق افتاده.... افسوس
من که در کشور منتظر فتنه قریب الوقوع هستم....

تصویر مشتاقي نيا
نویسنده مشتاقي نيا در

اعتراف ميكنم كه در ادعاي مسلماني شكست خورده و رسوا شده ام

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

لعنت خدا به ظالمان جهان و ال سعود نجس..
ولی باید اینو درنظر گرفت که ما الان خودمون وضع خوبی نداریم و هنوز تو تحریم حالا نباید از وزارا از این قبیل انتظار هارو داشت یوقت یه کاری کنن احساسی که باز بهونه بیوفته دست دشمن بزنه زیرهرچی توافق شده...
ما احساسی تصمیم میگیریم ولی تو این اوضاع اونا شاید دارن مصلحت رو تو چیز دیگه میبینن..
بنده خدا ها اونام تو شرایط سختی هستن الان. اصن یه وضعی...

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.