پیش‌بینی رهبری امام خامنه‌ای سه سال قبل از رحلت امام خمینی

06:05 - 1394/03/12

چکیده: گرچه عده‌ای تلاش کردند تا شخصی را به عنوان «قائم مقام رهبری» بر سر زبان‌ها بیندازند و بسیاری هم او را جانشین حضرت امام(رحمه‌الله) تصور می‌کردند اما بودند مردان زلال و عارفان پاک‌طینتی که خواست خداوند و اراده‌ی پروردگار را مشاهده کردند و چند سال قبل از رحلت خمینی‌کبیر (رحمه‌الله)، سخن از جانشینی «امام سید علی حسینی خامنه‌ای» به زبان آوردند.

امام خامنه ای

گر چه توان و بضاعت امثال نویسنده برای پرداختن به چنین موضوعی، ناچیز و کم‌مقدار است و امکان اداکردن حق مطلب را ندارد اما از سوی دیگر و از بابِ «آب دریا را اگر نتوان کشید ... هم به قدر تشنگی باید چشید» این جرأت را به خود می‌دهد تا در این وادی، وارد شود و به سهم خود، قدمی هم برای عرض ارادت و هم برای شناساندن آفتاب فروزان انقلاب، بردارد. شاید سوال شود آفتاب که بخاطر شدت وضوح، نیاز به معرفی ندارد! پاسخ این است که خیلی از اوقات، شدت غفلت به اندازه‌ای است که همزمان با بهره‌مندی از نور و گرمای آفتاب، به انکار آن پرداخته می‌شود و به مانند ماهی در آب، سراغ آب را می‌گیرد. آفت عجیبی به نام «حجاب معاصرت» اجازه نمی‌دهد تا با چشمانی باز به مفاخر پیرامون خود بنگریم و قدر وجود مبارک آنان را -آنطور که شایسته است- بدانیم.
انقلاب اسلامی ایران در قالب یک معجزه‌ی بی‌نظیر، رخ نمود و جهانی را متوجه‌ی عظمت خود ساخت. بزرگ‌مردی از تبار پاکان تاریخ، سکّان هدایت این انقلاب را به دست گرفت و با عنایات ویژه‌ی حضرت حق، آن را به ساحل نجات و پیروزی رساند. تصور رحلت و فقدان آن راهبر و سکان‌دار الهی، برای خیل عظیم مردم انقلابی ایران و همچنین عاشقان جمهوری اسلامی در سراسر دنیا، باورکردنی و تحمل‌پذیر نبود. چه کسی می‌توانست پا در جای پای حضرت روح‌الله(رحمه‌الله) بنهد و هدایت این کشتی مبارک را در آن دریای پرتلاطم، بدست بگیرد؟
گرچه عده‌ای تلاش کردند تا شخصی را به عنوان «قائم مقام رهبری» بر سر زبان‌ها بیندازند و بسیاری هم او را جانشین حضرت امام(رحمه‌الله) تصور می‌کردند اما بودند مردان زلال و عارفان پاک‌طینتی که خواست خداوند و اراده‌ی پروردگار را مشاهده کردند و چند سال قبل از رحلت خمینی‌کبیر (رحمه‌الله)، سخن از جانشینی «امام سید علی حسینی خامنه‌ای» به زبان آوردند.
سه سال قبل از رحلت امام خمینی(رضوان‌الله‌علیه)، روزی مرحوم «آیت‌الله سیدرضا بهاءالدینی»[1] به یکی از نزدیکان خود فرمودند: «فلانی! قضیه‌ی قائم‌مقامی سر نمی‌گیرد. کسی که ما دلخوش به او هستیم آقای خامنه‌ای است.»[2] راوی این سخن، اینگونه نقل می‌کند که درست یک هفته بعد و در روز جمعه، مجدداً خدمت ایشان رسیدم و باز هم سخن مشابه‌ای از ایشان شنیدم: «همانطور که ما به شما گفتیم اینها می‌خواهند کاری کنند اما موفق نمی‌شوند. دلخوشی ما به آقای خامنه‌ای است.»[3] راوی این سخن، جمعه‌ی بعد هم به محضر مرحوم آیت‌الله بهاءالدینی می‌رود و جملات مشابه‌ای را از ایشان می‌شنود. این بار، نگاهی -شاید تعجب‌آمیز- به چشمان آن عالِم الهی می‌کند. آن مرحوم هم می‌گوید: «چه باید کرد؟ شما تعجب می‌کنی؟ اما دید ما این است.»[4]
در 14 خرداد 1368 وقتی همه‌ی دلها غمزده و همه‌ی چشم‌ها اشکبارِ مصیبت ارتحال امام روح‌الله(رحمه‌الله) بود، ناگهان نسیم رحمت  و باران عنایت خداوند، جاری شد و دلهای مالامال از آتش فراق امام خمینی را با انتصاب امام خامنه‌ای به زعامت و ولایت، به گلستانی از امید مبدّل ساخت.

پی‌نوشت:
1- زندگی‌نامه‌ی حضرت آيت الله ‌حاج سيد رضا بهاءالدينی(رحمه‌الله)
2- حسین حیدری‌کاشانی، سیری در آفاق، ص365
3- همان
4- همان

امتیاز: 
No votes yet

نظرات

تصویر نجفی
نویسنده نجفی در

سپاس از مطلب خواندنی فوق. البته افراد دیگری هم بوده اند که رهبری آقا را پیش بینی کرده بودند. تا جایی که در خاطر دارم سید علی تندگویان و نیز سید روح الله خاتمی و همچنین یکی از اساتید آقا- به گمانم به نام خندق آبادی- این مسئله را پیش بینی کرده بودند. آن هم نه مثل تعبیرات نوستر آداموسی و شاه نعمت الله ولی یی.

تصویر abstract
نویسنده abstract در

ابهت،شکوه،اقتدار و صلابت تصمیمات راهبردی امام خامنه ای در برهه های حساس و نفسگیر ظهور فتنه های روزگار بعد از رحلت امام خمینی،ثابت کرد که:امام خامنه ای،امام خمینی دیگریست...الهی شکر به این زعامت و ولایت...اللهم احفظ قائدنا الامام الخامنه ای...لذت بردم از خوندن این مطلب...یا علی مددنا

تصویر حرف تو
نویسنده حرف تو در

سلام، با تشکر از شما

"پیش‌بینی رهبری امام خامنه‌ای سه سال قبل از رحلت امام خمینی"

با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/43048

در سایت "حرف تو" انتشار یافت.

چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.

هدیه سایت "حرف تو" به شما: امام خامنه ای: او (امام خمینی ره) زنده است تا اسلام ناب محمدی (ص) زنده است و او زنده است تا پرچم عظمت اسلام و وحدت مسلمین و نفرت از ظالمین بر افراشته است.

یا علی

تصویر MAMAHAN22
نویسنده MAMAHAN22 در

سپاس از حضورتون خیلی خوشحال شدم

تصویر زینب خانوم
نویسنده زینب خانوم در

سلام ممنونم که به وبلاگ امام شناسی سر زدید
و دست مریزاد به این سایت بسیار زیبا ...هم ظاهر هم ان شاءالله محتوا
با افتخار لینک شدید

تصویر محمدعلی احمدی
نویسنده محمدعلی احمدی در

سلام خسته نباشی وب پرمحتوایی داری و ممنون که ازم سرزدی موفق باشی بازم نتظرم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.
Online: 121