دختر 11 ساله‎ای که همه را مبهوت کرد

19:03 - 1392/10/17
رهروان ولایت ـ در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله نامه‎ای نوشت، همه ما بُهتمان زد.
دختر بچه چادری

به گزارش جهان، حاج آقا قرائتی تعریف می ‏كرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریش‌سفیدها را به تواضع و کرنش واداشت.

نوشت که ستاد اقامه نماز! شیرین‌ترین نمازی که خواندم این است كه: در اتوبوس داشتم می‌رفتم یک مرتبه دیدم خورشید دارد غروب می‌کند. یادم آمد نماز نخواندم، به بابایم گفتم: نماز نخواندم، گفت: خوب باید بخوانی، اما حالا که اینجا توی جاده است و بیابان، گفت: برویم به راننده بگوییم نگه‌دار. پدر گفت: راننده كه بخاطر یک دختر بچه نگه نمی‌دارد، گفتم: التماسش می‌کنیم. گفت: نگه نمی‌دارد. گفتم: تو به او بگو. گفت: گفتم كه نگه نمی‌دارد، بنشین. حالا بعداً قضا می‌کنی. دختر دید خورشید غروب نکرده است و گفت بابا خواهش می‌کنم، پدر عصبانی شد، اما دختر گفت: پدر، امروز اجازه بده من تصمیم بگیرم. می‌گفت ساکی داشتیم، زیپ ساک را باز کرد، یک شیشه آب درآورد. زیرِ صندلی اتوبوس هم یک سطل بود، آن سطل را هم آورد بیرون. دستِ کوچولو، شیشه کوچولو، سطل کوچولو. شروع کرد وسط اتوبوس وضو گرفت.

قرآن یک آیه دارد می‌گوید: کسانی که برای خدا حرکت کنند مهرش را در دلها می‌گذاریم به شرطی که اخلاص داشته باشد، نخواسته باشد خودنمایی کند، شیرین‌کاری کند، واقعا دلش برای نماز بسوزد، پُز نمی‌خواهد بدهد. «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا» مریم/۹۶ یعنی کسی که ایمان دارد، «وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» کارهایش هم صالح است، کسی که ایمان دارد، کارش هم شایسته است، «سَیَجْعَلُ لَهُمْ الرَّحْمَانُ وُدًّا»، «وُدّ» یعنی مودت، مودتش را در دلها می‌گذاریم. لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم.

شاگرد شوفر نگاه کرد و دید كه دختربچه وسط اتوبوس نشسته و دارد وضو می‌گیرد، پرسید: دختر چه می‌کنی؟ گفت: آقا من وضو می‌گیرم، ولی سعی می‌کنم آب به كف اتوبوس نچکد. بعدش هم می‌خواهم روی صندلی، نشسته نماز بخوانم. شاگرد شوفر یک كمی نگاهش کرد و چیزی به او نگفت. به راننده گفت: عباس آقا، ببین این دختر بچه دارد وضو می‌گیرد.

راننده هم همین‌طور که جاده را می‌دید، در آینه هم دختر را می‌دید. مدام جاده را می‌دید، آینه را می‌دید، جاده را می‌دید، آینه را می‌دید. مهر دختر در دل راننده هم نشست. راننده گفت: دختر عزیزم، می‌خواهی نماز بخوانی؟ صبر كن، من می‌ایستم. ماشین را کشید کنار جاده و گفت: نمازت را بخوان دخترم، آفرین.

چه شوفرهای خوبی داریم، البته شوفر بد هم داریم که هرچه می‌گویی: وایسا، گوش نمی‏ دهد. او برای یک سیخ کباب می‌ایستد، اما برای نماز جامعه نمی‌ایستد. در هر قشری همه رقم آدمی هست.

دختر می‌گفت: وقتی اتوبوس ایستاد، من پیاده شدم و شروع کردم به نماز خواندن. یک مرتبه اتوبوسی‌ها نگاهش کردند. یكی گفت: من هم نخواندم، دیگری گفت: من هم نخواندم. شخص دیگری هم گفت: ببینید چه دختر باهمتی است، چه غیرتی، چه همتی، چه اراده‌ای، چه صلابتی، آفرین، همین دختر روز قیامت، حجت است. خواهند گفت: این دختر اراده کرد، ماشین ایستاد. یکی یکی آنهایی هم که نماز نخوانده بودند، ایستادند به نماز. دختر می‏ گفت: یک مرتبه دیدم پشت سرم یک عده دارند نماز می‌خوانند. می‏ گفت: شیرین‌ترین نماز من این بود که دیدم، لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم.

منبع: خبرگزاری جهان

نظرات

تصویر محشر
نویسنده محشر در

فوق العاده قشنگ بود....

تصویر شميم بهار
نویسنده شميم بهار در

بسيار زيبا.......

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

اشک تو چشام جمع شد

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

بسیار زیبا بود

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

من يه بار تو اتوبوس خوندم.
ولي راننده اصلا ككش هم نگزيد.

تصویر زهره...
نویسنده زهره... در

اشکم جاری شد*******

تصویر elias
نویسنده elias در

این اتفاق برا نماز صبح که نزدیک بود طلوع کنه برا من الفتا پیله ی راننده کردم الحمد لله نگه داشت بعدشم چند نفر دیگه هم خوندند
البته من 500سالمه :D

تصویر محمود
نویسنده محمود در

واقعا فشنگ بود

تصویر محمد امین
نویسنده محمد امین در

اشکمو درآورد

تصویر eli63
نویسنده eli63 در

1 لحظه اشک تو چشام جمع شد.خوش به سعادتش واقعا

تصویر amin1377
نویسنده amin1377 در

احسنت.
من از خودم خجالت کشیدم

تصویر مهدی ابراهیمی مقدم
نویسنده مهدی ابراهیمی مقدم در

خیلی زیبا و دلنشین
واقعا احسنت به غیرت این دختر

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم.خیلی خوب بود.

تصویر محدثه جووون
نویسنده محدثه جووون در

بسیار عالی
خدایا ما رو ببخش

تصویر ذاکر
نویسنده ذاکر در

احسنت به تربیت این نازنین کوچولو احسنت بر مادردرش مادرش پدرش

تصویر غریبه
نویسنده غریبه در

اشگ شوق تو چشام جاری شد انشا ا... این دختر معصوم الگویی برای دیگر مردم عزیزمان باشد.

تصویر ...
نویسنده ... در

خدا ایمان ما رو هم قوی کنه

تصویر میکاییل
نویسنده میکاییل در

واقعا زیبا بود.
خدا ب ما هم شعور بده.
فقط ی مسئله ایه ک فکرمو مشغول کرده.
اینک ب شخضی ک واقعا شخص خوبیه و الگوی ماست میگیم امام؟؟
نمیدونم خودمم.
ب هر حال نو جوانی شک و شهبه همراش زیاده
ایشالله همه عاقبت ب خیر شن

تصویر yunos
نویسنده yunos در

سلام
منظور از امام یعنی کسی که رهبری و هدایت گروهی رو بعهده میگیره و در داستان بالا هم کودک در ابعاد خیلی کوچکتر هدایت و امامت دیگران را خواسته یا نا خواسته انجام داده. به این جهت شاید نویسنده ایشون رو هم امام خطاب کردند.
ممنون از حضورتون

تصویر yunos
نویسنده yunos در

سلام
منظور از امام یعنی کسی که رهبری و هدایت گروهی رو بعهده میگیره و در داستان بالا هم کودک در ابعاد خیلی کوچکتر هدایت و امامت دیگران را خواسته یا نا خواسته انجام داده. به این جهت شاید نویسنده ایشون رو هم امام خطاب کردند.
ممنون از حضورتون

تصویر آذر65
نویسنده آذر65 در

اشکم در اومد

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

افرین این بچه خدایی اشکم در اومد

تصویر عاصی
نویسنده عاصی در

خدا خودش موقع خلقت انسان گفت
تبارک الله احسن الخالقین
به خود تبریک گفت بخاطر چنین خلقتی
تبارک الله به چنین امامی

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.