امّا و اگرهای ازدواج طلبه 18 سال!

07:38 - 1396/12/23

-  بهترین زمان برای ازدواج زمانی است که فرد علیرغم احساس نیاز، تنها انگیزه‌اش، ارضای میل جنسی نباشد و بداند که با ازدواج، مسئولیت یک زندگی را باید به عهده بگیرد وتوانایی این مسئولیت را دارست و در راه کسب مهارت‌های زندگی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

امّا و اگرهای ازدواج طلبه 18 سال!

به نظرتان بهترین سن برای ازدواج چه موقع است؟ طلبه‌ای که 18 سال سن دارد و به شدت نیاز جنسی را در خود احساس می‌کند و شرایط ازدواج را از نظر مالی و بلوغ عقلی و اجتماعی دارد و می‌داند که ازدواج درصدی بر روی مطالعات و درس‌هایش تاثیر منفی ندارد، می‌تواند ازدواج کند؟ دید مردم نسبت به ازدواج در سن کم چیست؟ آیا دخترخانمی مثلاً با ۱۷ سال سن، حاضر به ازدواج است؟ چگونه چنین موردهایی را پیدا کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
نمی‌توان بهترین سن ازدواج را به طور مطلق بیان کرد. امّا به طور کلی کارشناسان، ازدواج را در دوره جوانی توصیه می‌کنند. البته وقت ازدواج به افراد و شرایط آنان نیز بستگی دارد. بهترین زمان برای ازدواج به نظر بنده زمانی است که فرد علیرغم احساس نیاز به ازدواج به این نکات توجه داشته باشد که اولاً؛ نباید تمام علت ازدواج، ارضای میل جنسی باشد. ثانیاً؛ بداند که با ازدواج، مسئولیت یک زندگی را باید به عهده بگیرد و توانایی قبول این مسئولیت را نیز دارد. ثالثاً؛ بپذیرد که باید مهارت‌های زندگی خود را برای زندگی مشترک افزایش دهد و از دیگران؛ مانند والدین، صاحبان تجربه، مشاوران در جهت ارتقاء این مهارت مشورت بگیرد.
اگر شما کاربر محترم، شرایط سهگانه فوق را دارید، در واقع قدم اول را برای ازدواج برداشته‌اید. قدم بعدی، کسب رضایت خانواده است و باید خود را برای آن‌ها ثابت کنید که توانایی مسئولیت پذیری یک زندگی را دارید. برهمین اساس بهتر است این توانایی را عملی کنید و در محیط خانه، مسئولیت پذیر باشید تا اطمینان کافی برای والدین نسبت به توانمندی‌ها شما ایجاد شود.
البته ناگفته نماند باتوجه به سن کمی که دارید، برای ازدواج، با مشکلات مالی نیز مواجه خواهید شد. امّا آیا برای ازدواج، خانواده شما حاضر هستند به شما کمک کنند؟ اگر خانواده بتواند پشتوانه مالی و معنوی برای شما در ازدواج باشد، بالطبع میزان موفقیت شما در انتخاب و شروع زندگی مشترک افزایش پیدا می‌کند.
اینکه دید مردم نسبت به ازدواج در سن 18 سالگی چیست، نمی‌توان به صورت قاطع گفت که نظرشان منفی یا مثبت است، بلکه باتوجه به فرهنگ و سنت آن منطقه و شهر متفاوت است. برخی با ازدواج در سن کم موافق هستند و برخی مخالفند. البته در کلان شهرها اینگونه ازدواج‌ها کم اتفاق می‌افتد. به هرحال شما برای ازدواج، علاوه بر موافقت خانواده و حمایت آنان، باید به دنبال موردی برای ازدواج باشید که ازدواج در سن کم را قبول داشته باشد. البته چنین مواردی در جامعه فعلی بسیار کم است. برهمین اساس توصیه می‌کنم موردی برای ازدواج انتخاب کنید که از جهات اعتقادی، اخلاقی، فکری، فرهنگی، رفتاری و خانوادگی به شما نزدیکتر باشد تا درصورت پیشنهاد ازدواج به ایشان، احتمال موافقتشان بالا باشد.
درباره پیدا کردن مورد نیز بهتر است این مسئله را به خانواده، افردی که نقش واسطه در امور خیر را بازی می‌کنند و اطرافیان و دوستان قابل اطمینان واگذار کنید.

امتیاز: 
Average: 5 (1 vote)

نظرات

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.
Online: 224