پسری که در خارج عاشق دختر ایرانی شده!

19:38 - 1396/12/07

- رفتن به خواستگاری، پاسخ منفی دختر تا حدی طبيعی است و اين بخاطر حساسيت اين تصميم و لزوم دقت در آن است، پس نباید پسر خودش را سرزنش کند چرا که برای ازدواج چند شرط اساسی وجود دارد كه همه بايد باشد تا ازدواج اتفاق بيفتد.

ازدواج

سوال: من خارج از کشور در حال تحصیل هستم،چند ماهی عاشق دختری ایرانی شدم،وچند روزی هم ایشان به من در کارهایم کمک می‌کرد،پس از چند مدت بخاطر سوءتفاهم ارتباط ش را با من کم کرد،از طریق یک آقای مسن که ایرانی است و مشغول به تحصیل درخواست کردم که ارزش خواستگاری کند برایم،ولی ایشان جواب منفی با تردید دادند،پس از چند روز از طریق یک از دوستان خودشان مجدداً درخواست کردم که مجدداً جواب منفی دادند،بخاطر جواب ایشان ناراحت شدم و موقع روبروی با ایشان سرم را پایین می اندازم و رد میشوم ولی بعضی مواقع خودشون با مهربانی تمام سلام و لبخند میدهند(نه خنده) خودمم یکبار ازشون خواستم اجازه بدهند باهاشون صحبت کنم که موافقت نکردند،کلا کلافه و سردرگم هستم،ایشان را از صمیم قلب دوست دارم،لطفا راهنمایی مون کنید،سپاس...

پاسخ: 
از انتخاب گروه مشاوره رهروان ولایت برای همراهی متشکریم.

کاربر محترم ابتدا باید بگوییم که جواب منفی این دختر ممکن است احیانا بخاطر رفتار شما بوده که باعث سوء تفاهم او شده است و چون این سوء تفاهم رفع نشده ، او به خواستگاری مجدد شما پاسخ منفی داده است.
نکته بعدی که باید تذکر بدهیم این است که رفتارهای مهربانانه ای که این دختر از خودش بروز داده است را باید حمل بر رفتار اجتماعی او بگذارید، پس نباید به صرف این رفتارهایش برای ازدواج حسابی باز کنید. این راهم بدانید که ازدواج یک امر دو طرفه است و هر طرف حق انتخاب دارد. این خانم به طور حتم دارای ویژگی های مناسبی هستند که شما اصرار به ازدواج با وی دارید اما از قرار ملاک های لازم و مورد نظر وی، در شما وجود ندارد.شما باید دقت داشته باشید که این گونه هم نیست که این خانم فردی منحصر به فرد باشد. آشنایی از قبل و شناختی که شما نسبت به این خانم پیدا کرده اید، موجب ایجاد احساس علاقه شده است. یعنی اگر این فرصت را به خود بدهید، می توانید دخترخانم های دیگری را که دارای این ویژگی ها هستند، بیابید. بنابراین به شما توصیه می شود:
فقط یک بار دیگر و از طریق یک واسطه با تجربه و امین درخواست خود را برای  خواستگاری و ازدواج با این خانم مطرح کنید و در صورت امکان علت پاسخ منفی وی را جویا شود. در صورتی که امکان این خانم دلیل جواب رد خود را مطرح کرد و شما هم امکان تغییر در وضعیت و تامین خواسته وی را دارید، در این زمینه اقدام و پس از تغییر وضعیت خود، دوباره برای خواستگاری اقدام نمایید. ولی در صورتی که وی از بیان علت خودداری نموده یا خواسته ای را مطرح نمود که در توان شما نیست، از ازدواج با این خانم صرف نظر نمایید. توجه نمایید که در انتخاب همسر نمی شود فقط براساس منطق و دلیل کسی را وادار به ازدواج نمود. پس بهتر است بیش از پیش اصرار نکنید، دختران خوب، زیبا و مؤمن بسیارند که با پرس و جو می‌توانید از میان آنها همسری مناسب خود انتخاب کنید. جهت قطع رابطه و فراموشی آن در همین سایت می‌توانید در قسمت جستجوی سایت عنوان راههای قطع رابطه و همچنین راهکارهای فراموش کردن عشق ناسرانجام را مطالعه کنید.

موفق باشید.

نظرات

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.