برداشتن پرده از زندگی سابق شوهر

سلام 
من چهار ماهه که عقد کردم والان در دوران عقد هستم دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم رو نگاه می گردم متوجه شدم  قبلا با دختری هفت سال دوست بوده  ویک ماه قبل از اشناییمون به هم خورده وپس از اون دختر خواستار دوستی با کسی دیگه بوده که قبول نکرده  و حدود یک ماه پس از این موارد ما با هم  اشنا شدیم و دو ماه بعد عقد کردیم .
من الان از نظر روحی کاملا به هم ریختم چون اصلا چنین انتظاری نداشتم  چون اصلا من خودم با کسی ارتباط نداشتم  واین ارتباط هفت ساله داره اذیتم میکنه نمی دونم چی کار کنم؟به کی بگم؟ایا به همسرم بگم یا نه؟ ایا نادیده بگیرم یا نه؟
من ۲۶ سالمه وهمسرم ۳۲ سالشه.

http://welayatnet.com/node/72149
تصویر elinazzz
نویسنده elinazzz در

به نظر من به همسرت نگو که فهمیدی بزار فکر کنه نمیدونی بعد به اون اینقدر محبت کن که وابسته ی تو شه جوری که هیچوقت نتونه جایگزینی پیداکنه . اگه اینجوری شه شوهرتون خود به خود همه ی فکر و ذهنش شما میشی و کاری به کسی دیگه نداره

تصویر خانم آسمان

خواهشا دیگه چیزی رو به طور اتفاقی نبین.
معمولا ادمهایی که  دنبال مو تو غذا هستن همیشه تو غذاشون مو گیر میاد حتی اگه سراشپز کچل باشه اینها مو در میارن به نظرم شما دنبال یه موردی بودی که پیداش کردی برای همین یه ذره تو زندگی بیخیال باش تا با ارامش زندگی کنی.
وقتی میری یه لباسی رو میخری ممکنه ده نفر دیگه اونو پرو کرده باشن ولی یا بهشون نخورده یا پولشو نداشتن یا هزار تا مورد دیگه بالاخره یه نفر اون جنس رو خریده اونم شما بودی حالا بیارش خونه و ازش خوب استفاده کن کاری ام نداشته باش که قبلا کی اونو پرو کرده.
به نظرم شوهرت ادم ساده ای هست چون اگه یه پسر همه فن حریف بود قبل اینکه بیاد خواستگاری تو گوشی و خطش رو عوض میکرد.
اشتباه خودتون هم این بوده که دوره اشنایی و نامزدیتون کم بوده.
بعدم برام جالبه بدونم ایشون سنتی اومدن خواستگاریتون یا با هم دوست شده بودین.

تصویر sadegh37
نویسنده sadegh37 در

دکتر 2 حالت هست که طرف صوتی میده
1- همون که شما گفتی یعنی گیج میزنه و سادست
2- طرف این قدر از این کارا کرده که دیگه براش عادی شده و فک میکنه کسی مچش رو دیگه نمیگیره فک میکنه البته.
مثلا دزده از بث دزدی کرده دیگه اصلا پلیس رو خر فرض میکنه میره در کلانتری هم دزدی .که همون جا میگیرنش

تصویر ماهارا

همیشه میزنی تو خال

تصویر mostafavi
نویسنده mostafavi در

با سلام، ابتدا از اینکه ما را به عنوان راهنمای خود انتخاب کرده‌اید، تشکر می‌کنم.

شرایط شما را کاملا درک می‌کنیم و حق می‌دهیم از این بابت احساس نگرانی داشته باشید، ولی قبل از اینکه کاری بکنید بهتر است به این نکاتی که عرض می‌شود توجه کنید. 

اگر واقعا این مسأله واقعیت داشته باشد که همسرتان در گذشته رابطه داشته است، گرچه این موضوع واقعا برای هر خانمی آزاردهنده است که متوجه شود همسرش در گذشته رابطه داشته است ولی به هرحال نمی‌توان به راحتی درباره این موضوع قضاوت صحیحی کرد و نیاز است که با دقت بیشتری رفتار کرد تا مبادا با یک تصمیم شتابزده، در آینده پشیمان شد.

امّا واقعا گذشته همسر چقدر مهم است؟

جواب: گذشته افراد به مقداری که در آینده اثر بگذارد مهم است؛ مثلا اگر فرد در گذشته رابطه زیادی(یعنی رابطه با افراد متعدد) داشته ممکن است در آینده دوباره سراغ آن برود که در چنین مواردی طرف مقابل می تواند او را رد کند امّا اگر فرد رابطه زیادی نداشته است و در حال حاضر هم فرد پاکی است و قصد تکرار گذشته خود را نداشته باشد، در اینصورت می‌توان به چنین فردی در زندگی امید داشت.

البته اینکه همسرتان که در گذشته رابطه داشته است چه بسا در راستای ازدواج و انتخاب همسربوده باشد گرچه بازهم این دلیل قابل توجیح نیست، ولی می‌توان امید داشت که همسرتان از آنجایی که با شما ازدواج کرده است دیگر بدنبال رابطه‌های مخفیانه گذشته‌اش نیست.

به هرحال تصمیم گیری باشماست اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و گذشته او را نادیده بگیرید یانه. امّا اگر تصمیم گرفتید این موضوع را نادیده بگیرید و گذشته‌اش را فراموش کنید، توجه به این نکات ضروری به نظر می‌رسد:

1. برای فراموش کردن کارش او را ببخشید؛ یعنی توجه کنید که او هم مثل انسانهای دیگر ممکن الخطا است و بزرگواری حکم می‌کند که بخشیده شود.
2. به این فکر کنید اگر احیانا شما خطا می‌کردید، چه بسا انتظار داشتید او شما را ببخشد پس شما هم او را ببخشید.
3. با خدا معامله کنید؛ یعنی ببخشید تا خدا از شما بگذرد؛ چون قران می‌فرماید: «ولیعفوا ولیصفحوا الا تحبون ان یغفر الله»
4. اگر نتوانستید او را ببخشید پس همسرتان را به عنوان یک ادم عیب دار قبول کنید.
5. در نهایت اگر نتوانستید گذشته‌اش را فراموش کنید، درباره این موضوع با همسرتان صحبت کنید، شاید با همدردی و توضیح او ارام شوید. 

با آرزوی موفقیت       

این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.
Online: 203