همسرم را آن طور که باید دوست ندارم

رهروان ولایت ـ به مدت سه ماه هست که عقد هستم ولی همسرم را آن طور که باید دوست ندارم. یعنی در موقع دیدنش اصلا هیجان زده نمی شوم و علت آن شاید به خاطر این است که قبلا با پسری به مدت یکسال و نیم دوست بودم اما به صورت حضوری همدیگر را نمیدیدیم و فقط تلفنی صحبت می کردیم ...
دوست نداشتن

با سلام و خسته نباشید
به مدت سه ماه هست که عقد هستم ولی همسرم را آن طور که باید دوست ندارم. یعنی در موقع دیدنش اصلا هیجان زده نمی شوم و علت آن شاید به خاطر این است که قبلا با پسری به مدت یکسال و نیم دوست بودم اما به صورت حضوری همدیگر را نمیدیدیم و فقط تلفنی صحبت می کردیم با این وجود به هم علاقه داشتیم و قصد داشتیم که ازدواج کنیم اما من به دلیل اینکه موقعیت مالی خوبی نداشت با آمدن خواستگار منتظر آمدن او نشدم. و حالا بی علاقگی به همسرم را به خاطر تجربه دوستی با آن آقا می دانم حال نمی دانم چکار کنم که به همسرم علاقه مند شوم این را هم بگویم که همسرم فوق العاده آقاست و خیلی مهربان و با وقار و ویژگی های بهتری از آن آقایی که با او دوست بودم را دارد.

پاسخ

سلام
همینکه شما پسر اولی را به خاطر موقعیت مالیش رد کردی و منتظرش نماندی بعنی اینکه تمایل چندانی به ازدواج با ایشان نداشتی و لذا الان نباید به ایشان فکر کنی و باید فراموشش کنی.
در مورد همسر شما باید بگویم عشق و علاقه پایدار بعد از ازدواج در صورتی به وجود می آید که دو طرف با هم تناسب لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری را داشته باشند. در صورتی که این تناسب ها وجود داشته باشد بعد از ازدواج کم کم این علاقه و عشق شدت می گیرد. البته این در صورتی است که در ابتدای ازدواج علاقه حداقلی وجود داشته باشد یعنی شما بتوانی طرف را به عنوان همسر آینده ات بپذیری.
بنابراین اگر علاقه حداقلی بعلاوه تناسب های لازم نسبت به همسر شما وجود دارد جای نگرانی نیست و با گذشت زمان علاوه بر اینکه علاقه شما به همسر شما بیشتر  می شود، با جایگزین شدن عشق همسرتان، پسر اولی هم به طور کلی فراموش  می شود.
اما در راهکارهایی که به ایجاد علاقه شما به همسرت کمک می کند باید بگویم شما عقلت این ازدواج را قبول کرده و باید کاری کنی که دلت هم این انتخاب را تایید کند. لذا:
1.      فکر کردن و نتیجه گرفتن این که بین دو وضعیت ازدواج با آن پسر قبلی و این آقا که همسر شما هست این وضعیت خیلی بهتر بوده
2.      دیدن زیبایی های شخصیتی اخلاقی و رفتاریش که منشا عشق پایدار همین هاست و بعد مقایسه خوبی های دو طرف و نتیجه گیری اینکه همسر شما خصوصیاتی بهتر و بالاتر از آن آقا دارد
3.      تلقین کنی که دیگر به آن پسر نمی رسی و اصلا شما برای هم ساخته نشده بودید و به همین خاطر به او نه گفتی
4.      به این فکر کنید که شما بین دو نفر این آقا را انتخاب کردید پس ایشان بهتر هست
از طرفی برای فراموش کردن پسر قبلی که هنوز تا حدودی در دل شماست علاوه بر موارد بالا مطالب فراموش کردن عشق بی سرانجام http://moshaver41.ir/post/category/69 در سایت مشاوره 41 را هم مطالعه کنید.

پیروز و سربلند باشید

نظرات

تصویر majid
دلم به حال داماد میسوزه... رفته کی رو گرفته..
تصویر  maria
کاش تواین دنیافقط عشق بود.همسرم منو ول کردورفت همونی گفته بوددوستت دارم.کاش شماقدرهمسرتومیدونستی وقتی جای خالیشوحس میکنی ک نباشه