حجاب و عفاف

تماشاگران زن
حکم حضور بانوان در ورزشگاه / 4 مرداد 1393

چکیده: محمد رضا داورزنی خواهان مداخله مرد اول اجرایی کشور در زمان مناسب و پیش از سخت‌ شدن کار گفت و تاکید کرد: «امیدوارم کارمان به جایی نرسد که نوشداروی بعد از مرگ سهراب باشد.»

حجاب در صدر اسلام
دختر دندان پزشک و حجاب در صدر اسلام / 28 تیر 1393

چکیده: در صدر اسلام به حجاب اهمیت زیادی می‌داند، در ثانی بعد از رسول خدا کسانی که بر جامعه حکومت می‌کردند افراد ظالمی بودند که به زور حکومت را غصب کرده بودند، و راهبران الهی وامامان حق مدت کمی عهده‌دار حکومت بودند؛ قطعا اگر حکومت به دست امامان شیعه بود برای تامین آرامش اجتماعی و بالا بردن ارزش و احترام زن و همچنین استجکام پیوند خانوادگی، در مقابل پدیده بی حجابی ایستاده و با آن مبارزه می‌کردند.

حجاب صدر اسلام
در زمان پیامبر هم حجاب وجود داشت / 28 تیر 1393

چکیده: حدیثی داریم که حضرت باقر (علیه السلام) موقع طواف زنی را دید که نقاب به صورت انداخته - چون می‏ دانیم در موقع احرام یکی از چیزهایی که زن باید از آن پرهیز کند، پوشاندن صورت است، کما این‏که مردها نباید سرشان پوشیده باشد - امام باقر(ع) اشاره کردند به ایشان نقاب را از صورت بردار که احرام زن در صورت او است.

حجاب در صدر اسلام
چگونگی حجاب در صدر اسلام / 19 تیر 1393

چکیده: چه بسا، یکی از شبهاتی که عدّه‌ای در مورد حجاب و پوشش، به آن گرفتار شده‌اند، این است که تصور می‌کنند که در عصر و زمان پیامبراکرم و امامان معصوم، هیچ موقع در مورد حجاب، برخورد شدیدى که امروزه شاهد آن هستیم نمى‌شد و تنها در حد ارشاد و امر به معروف و نهى از منکر بوده و هیچ گونه بر خوردى نبوده است و حتى اصرارى هم به ارشاد نداشتند...

حجاب اجباری
حکم اجبار به حجاب توسط همسر / 29 خرداد 1393

چکیده: امیرالموئمنین علیه السلام در نامه31 نهج البلاغه خطاب به فرزندش امام حسن علیه السلام توصیه هایی تربیتی دارد که در یک فراز درباره همسر و نحوه رفتار با زنان توصیه می کند و می فرماید: ...فَإِنَّ شِدَّةَ الْحِجَابِ أَبْقَى عَلَیْهِنَّ... سخت گرفتن در حجاب عفت آنان را بیشتر حفظ می کند.

بی حجابی
حجاب، فدای جشن و شادی شود؟ / 23 خرداد 1393

چکیده: اما گاهی اوقات شیطان و نفس اماره انسان به سمت و سویی هدایت می کنند که در کلام معصومین این مسیر مورد نهی قرار گرفته است. مثلا امام علی علیه السلام در نهج البلاغه می فرماید: عمل به مستحبات در جایی که به واجب زیان رساند، مایه تقرب به خدا نمیگردد.

حجاب
به دنبال محو عفّت زنان هستند / 22 خرداد 1393

چکیده: امروزه غرب به دنبال از بین بردن عفت و حیای زنان جوامع مسلمان است؛ با عنوان کشف حجاب یواشکی كه بايد گفت: اولاً اگر کار آن‌ها درست است چرا یواشکی؟ و ثانیاً اگر آنان مدعی آزادی هستند، چرا کاری برای آزادی زنان کشور خویش نمی‌کنند؟

برهنگي سر، سرآغاز برهنگي‌ها
برهنگی سر، سرآغاز برهنگی‌ها / 22 خرداد 1393

چکیده: همین که بخواهند ملتی را عریان نمایند از سرها شروع می‌کنند. مثلاً در مورد زنان، ابتدا سر برهنه می‌شود و سپس مینی‌ژوب و آنگاه مرد در لباس زن و زن به شکل مرد در می‌آید.

حجاب در بهشت
حجاب اجباری حتی در بهشت! / 20 خرداد 1393

چکیده: بر اساس روایت ابوذر غفّاری، زن بهشتی به همسر خود می‌گوید:« به عزّت پروردگارم سوگند! در بهشت چیزی را بهتر از تو سراغ ندارم. سپاس مخصوص خداوند است که مرا همسر تو و تو را همسر من قرار داده است».

خفاش صفتان
خفاش‌صفتان، از نور حجاب می‌ترسند / 19 خرداد 1393

چکیده: می‌گویند خفاش‌ها نمی‌توانند در برابر نور مقاومت کنند و از آن فرار می‌کنند، پس آن‌ها نور را مانع خود می‌بینند و می‌خواهند همه‌جا تاریک باشد تا از فرصت استفاده کنند.