حجاب و عفاف

چگونه با عفت شویم؟
چگونه با عفت شویم؟ / 17 فروردین 1393

چکیده: ارزش‌های اجتماعی از دو راه در وجود انسان نهادینه می‌شود؛ یکی این که خودمان نسبت به آنها ایمان قلبی داشته باشیم و دیگر این که سازمان یا ارگان خاص، ما را نسبت به پایبندی به رفتار و ارزش خاصی، ملزم یا ترغیب نماید. پوشش و رفتار اجتماعی یکی از این مقوله‌هاست.

حجاب
حجاب زن برتر بعد از انقلاب / 19 اسفند 1392

چکیده: پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بارها درباره حجاب و اهمیتش سخن گفتن، سرانجام در اسفند ماه، سال 58 بحث الزامی شدن رعایت حجاب از سوی بانوان در جمهوری اسلامی ایران مطرح شد.

 بانوی تازه مسلمان شده آلمانی
حجاب را با رفتار محبت آمیز می توان گسترش داد / 17 اسفند 1392

چکیده: بانوی تازه مسلمان شده آلمانی در همایش دختران خوش حجاب قم، گفت: رفتار با محبت بی گمان فرد را تحت تأثیر قرار داده و او را محجبه می‌کند، هیچ‌گاه نمی‌شود با اجبار و دعوا فرد را مجبور به حفظ حجاب کرد.

صدرنشین رنکینگ تنیس زیر ۱۴ سال آسیا:
حجابم برای شرکت در مسابقات مانع پیروزی و پیشرفتم نبوده است / 7 اسفند 1392

رهروان ولایت ـ «صبا نجفی» صدرنشین رنکینگ فدراسیون تنیس آسیا در رده سنی زیر 14 سال گفت: نه سال است که تنیس را شروع کرده ام و روزی حدود چهار الی پنج ساعت تمرین می کنم. در سال گذشته 4 تا مقام اول در مسابقات قطر و 4 تا مقام اول در مسابقات لبنان کسب کردم.

زنان قبل از انقلاب عروسک خیمه شب بازی بودند
زنان قبل از انقلاب عروسک خیمه شب بازی بودند / 7 اسفند 1392

رهروان ولایت ـ حضور زنان بعد از انقلاب افتخار آمیزترین وضعیت زنان در دنیا است و قابل مقایسه با وضعیت زنان قبل از انقلاب نیست، در دوران سیاه پهلوی اگر زنی به سمت وزارت می‌رسید نه به علت توانمندی و فرهیختگی‌اش بلکه به علت بله قربان گو بودنش و نداشتن قوه تشخیص بود و اینکه مانند عروسک‌های خیمه ‌شب بازی در دست مردان بودند.

عکس/حجاب بازیگر زن ایرانی
عکس/حجاب بازیگر زن ایرانی / 3 اسفند 1392

رهروان ولایت ـ چادر سر کردن مریلا زارعی و نشان ابراهیم حاتمی‌‌کیا

ساپورت در آمریکا
بفرمایید ساپورت! / 30 بهمن 1392

رهروان ولایت ـ آمریکایی‌ها در همین زمانی که بعضی از ما ایرانی‌ها داریم برای رسیدن به ساپورت تابوشکنی می‌کنیم، قانونی برای منع پوشیدن ساپورت وضع می‌کنند.

حد حجاب شرعی
از حد حجاب شرعی حتی در بانوان محجبه غفلت شده است / 27 بهمن 1392

رهروان ولایت ـ ای کاش در رسانه‌ی ملی از کارشناسان خبره استفاده می‌شد که مدیران رسانه‌ی ملی را در خصوص رعایت حجاب آگاهی می‌دادند تا شاهد فرهنگ‌سازی غلط و غیراسلامی در تنها کشور شیعه درجهان نباشیم.

ترساندن دشمن
شهید شاهرخ ضرغام و ترساندن دشمن / 23 بهمن 1392

رهروان ولایت ـ هیچ وقت در مقابل دشمن عجز و ناتوانی نشان ندهیم. بلکه هر جور شده باید خود را قوی‎تر نشان داده و ترس در دل دشمن قرار دهیم.

غیرت
غیرت بی‌جا / 20 بهمن 1392

رهروان ولایت ـ غیرت صفت پسندیده‎ایی است، اما در بعضی از روایات آمده که خداوند نوعی از غیرت را دوست ندارد.